İç Mimarlık ve Dekorasyon Eğitimi

 

Tasarım oluşturma ,şüphesiz ki çizgi ile başlar.

Günümüzün gelişen modern teknolojisi ile eskilerde el ile çizim yapılarak haftalar süren tasarım oluşturma ve projelendirme çalışmaları , artık Bilgisayarlı Tasarım Programları ile pratik bir şekilde,daha kısa sürede sonuç vererek İç mimarlık ve Tasarım sektöründe kullanılmaya başlanmıştır.

Bu tasarım programlarından Autocad ve 3D Studio Max gibi digital programlarda kendi yazılımlarını her yıl güncelleyerek,kullanıcılarına proje ve tasarım yapmak için kolaylıklar sunmaya devam etmektedir.

Bu teknolojiyi uygulamak bizlere mekan,renk,doku,malzeme,bütünlük gibi prensiplerde kalite sunarken,prezantasyon aşamasında da etkili sonuçlar ortaya koyabilmektedir.

Ancak,çağdaş yaşamın bize getirdiği tüm bu teknolojik imkanlara rağmen ,yaratıcılığınızın ortaya çıkmasını sağlayacak,tasarım oluşturmanıza yardım edecek ve yanınızda bilgisayarınız olmadığı durumlarda kendinizi tasarımsal olarak ifade etmenize yardımcı olacak yegane şey eskiz çizimlerdir.

Eskiz çizimler yapabilen ve bunun yanında gelişen teknolojiyi de takip ederek hem kişisel hem de mesleki olarak kendini geliştiren tasarımcılar ,proje oluşturma sürecinde daha özgür hissederek daha özgün çalışmalar ortaya çıkarabilmektedirler.

Sektörde mesleki gelişime yönelik eğitim veren İç Mimarlık ve Dekorasyon Kursu kapsamındaki eğitimlerde de bu yönde destek alabileceğinizden emin olmalısınız.

Tasarım Süresince Dikkat Etmemiz Gerekenler…

  • Fütürist bakış açısı ; Gelecek görüşlü ,yenilikçi olmalı
  • Doğru mekan çözümlemeleri ile kullanışlı olmalı
  • DoğruÜrün ve malzeme seçimleri ile estetik uygulamalar yapılmalı
  • Bütünlük;kullanılan renk,malzeme ve ürünler arasında uyum,denge olması
  • İşlevsellik; Dayanıklı çözümlemeler ile uygulanabilir mekanlar ortaya koymalı

                                                                                                                      Akademi Mimar