MEB Mesleki Sertifika Programı

İç mimarlık ve dekorasyon bölümü kapsamında olan mekan tasarımı alanında kendini yetiştirmek isteyen kişilerin katılabileceği bu programda sizlere ;sürekli değişen ve gelişen dünyaya paralel olarak güncellenen sektör bilgilerini,tasarım oluşturma süreçlerini aktarıyoruz.

Başlangıç Tarihi : Ocak 2020 Kontenjan: 5Kişi

Loading...

1. AŞAMA

Yapı ve Malzeme Bilgisi

İç mekan Tasarımı eğitimi yapı ve malzeme bilgisi ile başlamaktadır.
Mimaride yapının tanımı,çeşitleri ve yapı gereçleri olarak genel yapı bilgisi üzerine
gerekli olan bilgilerin görseller ile aktarımı ve örnek projelerin değerlendirilmesi ile yapıya dair yapıyı oluşturan alt sistemlerin katılımcılarımıza tanımlanmasıdır.

Rölöve Teknikleri

Var olan bir yapının yerinde bütün boyutlarının ölçülerek proje öncesi yapının eskiz olarak plan haline getirilmesidir.
Katılımcılarımıza Rölöve teknikleri yapı içerisinde uygulamalı olarak aktarılmaktadır.

Mimarlıkta Çizim Teknikleri

Mimari Plan oluşumundaki nesnelere ilişkin verilerin ölçekli olarak ifade edilmesi noktasında katılımcılarımıza uygulamalı olarak teknik çizim disiplinleri aktarılmaktadır.

2. AŞAMA

Digital Eğitim

Tüm eğitim sürecinde katılımcılar, proje uygulama aşamalarını digital eğitim üzerinden digital çalışarak ileri seviye uygulama becerisine ulaşmaş olmaktadırlar.

Proje Disiplinlerinin Uygulanması

İç mimarlık ve dekorasyon kursu sektörel bakış açısında olup digital ortamda mimari prensiplerin sürekli uygulama projesine dönüştürülerek katılımcıların digital proje pratiğinin arttırmasını sağlamanın yanısıra doğru mekan çözümü ile mekan aktivite planlarının daha sağlıklı oluşturulmasına katkı sağlıyoruz.

3. AŞAMA

Proje Uygulamalarına Giriş

Yapı sektörü ve mekan tasarımı ilkelerinde, sektöre yönelik olarak oluşturulan eğitimlerimizde mimari unsurların
uygulama projesine dönüşürken, konsept tasarım öğelerinin uygulama projesinde doğru olarak yer almasını katılımcılarımıza digital ortamda sunuyoruz.