Loading...

Renk ve Malzeme Seçimiyle MEKAN TASARIM EĞİTİMİ

-Styling Teknikler

Farklı tarzları bir araya getirerek,renklerin bir arada kullanılmasını ,malzeme ve renk analizi uygulamalarından ,mekanı tamamlayan aksesuar ve aydınlatma konularını ele aldığımız Mekan Tasarım Eğitimlerinde buluşuyoruz.

Proje Tasarım Süreci /VİLLA / Seminer İbrahim Yılmaz
Akademi Mimar 2019

Konsept,  tasarım fikrinin oluşmasından tasarımın tamamlanmasına kadar her aşamada etkili olabilen çok önemli bir kavramdır.
Farklı yaşam tarzlarına yönelik özgün proje geliştirmek  için hikaye panosu oluşturmak veya  kendi yaşam alanınızı düzenlemek  ve dekore etmek için konsept tasarım sürecini oluşturan aşamaları ve proje yönetimi gibi konuları ele aldığımız seminerimizde sektörel birikimlerimizi sizinle paylaşıyoruz.
Loading...
Loading...

TASARIM KİMLİĞİ ve TASARIMCI OLMAK

Mimar ve İç Mimar olmanın yanısıra farklı yaşam tarzlarına yönelik konsept projeler geliştirmek…

Akademi Mimar olarak sektörde Mimar,İç mimar,Restoratör,Mühendis,İnşaat teknikeri ve benzeri bölümlerde faaliyette olan katılımcılarla kendilerini geliştirmeleri yönünde ,sektörel anlamda katkıda bulunarak,malzeme,konsept,proje gibi gelişmek istedikleri konulara yönelik,kariyerlerinde özgün olarak ilerlemelerine katkı sağlamaktayız.

İÇ MİMARLIK VE DEKORASYON SERTİFİKA PROGRAMI

İç Mimarlık ve Dekorasyon dediğimizde ilk aklınıza gelen şey,bitmiş bütünsel olarak algıladığımız konsept mekanlardır.Tasarımcı perspektifi ile algıladığımızda ise renklerin bütünlüğünün yanı sıra doğru malzeme seçimi,malzemelerin doğru uygulanması/kaliteli işçilik ve diğer tüm tasarımı oluşturma ve uygulama süreçlerini dikkate alarak değerlendirmektir.Öncelikli olarak bilgi ile bakış açımız değişmeli ve bu doğrultuda özgünlüğümüzü yansıtmalıyız.

OFİS DEKORASYONU TASARIMI & UYGULAMASI

Akademi Mimar,İbrahim Yılmaz markalaşma yolunda önemli adımlar atan Karma Açıkhava Reklamcılık A.Ş. nin yeni ofisinde farklı mekan çözümlerine yönelik uygulamaları ile özel konsept projesinde hazır ofis mobilyaları yerine özel yapım tasarımlara yönelmiştir.Projede aydınlatma ve genel aksesuarlar olarak ta farklı bir tema işlenmiştir.

Loading...
Loading...

VİLLA DEKORASYON PROJE VE UYGULAMA

Tarzı ve kimliği olan alışılmışın dışında dekorasyon ve tadilat anlayışının ötesinde, bütçenize uygun proje çözümleri ve uygulama ile farklı tasarımlar

Tasarımı oluşturmak kadar önemli olan diğer unsur ; tasarım uygulamasını yapabilmek..

Proje Yönetimi.

ÇİFTLİK EVİ / VİLLA

İnsanı büyüleyen doğal güzellikleriyle birçok efsaneye konu olan Türkiye’nin cennet köşesi Kazdağlarında country yaşama bir adım atmanın heyecanına Akademi Mimar ekibi olarak ortak olduk.

Loading...

YARI KAGİR / TAŞ & AHŞAP EV

Denizin ve doğanın birleştiği nokta Kazdağları/Edremit…
Doğal taş ve ahşap ile bütünleştirdiğimiz projede naturel olmayan hiçbir malzeme kullanılmamıştır.
Country yaşam tarzı ile doğaya dönük bir çizgide yeşilin ve mavinin ortasında bol oksijene sahip kazdağlarında Akademi Mimar ekibi olarak farklı yaşam tarzlarına imza atıyoruz.

VİLLA DEKORASYON / BODRUM

Bir projede konsept tasarım oluşturma ve uygulamasının yanı sıra mevcut yapının hasar tespitinin yapılması,uygulayacağınız tasarımın uzun süre sağlıklı bir şekilde ayakta kalabilmesi için gerekli bakım ve onarım,sağlamlaştırma çalışmalarının da yapılması gerekebilmektedir.

Bodrum Villa Dekorasyon / Öncesi ve Sonrası Uygulama Aşamaları….

KONSEPTE UYGUN VERANDA ÇATISI

Uygulama süreci aşamalarını sizlerle paylaşıyoruz..

Eski villaların tadilatlarında ek maliyet olmaksızın alışılmışın dışında konsepte uygun çözümler üretmek..

Kiremit,Onduline,çatı şıngılı vb malzemeler olmadan farklı alternatif ile uygulamalar

Teras çatısı,orta veranda çatıları gibi benzer uygulamalarda yağmur oluklarının gizlenip çift konpedanlı su itici yalıtımla uygulama sonrası çatı üstü örtünün konsepte uygun hale getirilmesi..

MERDİVEN YAPIMI