Görünüşte karşıt stilleri birleştirmek…

Bize anıları ve nostaljiyi getiren bir stil ve akış olan Vintage Style ile , yenilikçi modern akımları yansıtan Modern tasarımın bir arada kullanımı..

Herşeye uyduğumuzda sıradan ve sıkıcı bir görünümün yaratma ihtimaline karşılık mekanlar ; kontrast malzemeler, mobilya da antika ve vintage parçalar ,stiller ile çok daha ilginç hale gelebiliyor..

Modern yaşamı geçmişin izleriyle yorumladık…

Akademi Mimar olarak ,mekan tasarımında her zaman dengenin ve oranın öneminden bahsediyoriz .Bu renk, şekil, doku ve stil için de geçerlidir.

Modern eşyaları antikalarla karıştırmak, belirttiğimiz ev dekorasyon hedeflerine ulaşmak için harika bir yoldur çünkü bu yaklaşım odayı taze tutar, kontrast ,derinlik katar ve sonuçta denge yaratır .

Burada ki örneğimizde ise ;ev dekorasyonun da modern çizgi, renk ve malzemeleri taşıyan aynanın önüne zıt olarak nostalji bir konsol ve üzerinde yine antika radyo kullanırken yanındaki beyaz renk objeler ve bitki ,yumuşak geçiş yapmayı sağlayarak harika bir denge oluşturmuştur.

Vintage tarzı,modern iç mekan tasarımının seçkin,sıcak ve rahat görünmesini sağlayan birçok farklı öğeye izin verir.

Bu tasarımda da görebileceğiniz gibi İbrahim Yılmaz ,modern ev mobilyalarıyla klasik ve Retro tarzlarda mobilya,dekor aksesuarları zengin ve kişiye özgün kombinasyonlarını oluşturarak çeşitli vintage stilleri harmanlayıp modern iç tasarıma güçlü bir karakter kazandırmıştır.

 

Modern &Vintage Tasarım ipuçları

Yaşam alanınızda herhangi bir zaman dilimi veya tasarım stilinin bir karışımını oluşturmak kritik bir göz gerektirir.

Modern eşyaları antikalarla karıştırmak istiyorsanız, sadece acele etmeyin .Zamanla gelişmiş gibi görünen bir görünüm yaratmak için evinize doğru formu ve işlevi ekleyecek doğru öğeleri bulana kadar bekleyin.

Renk seçimi yaparken ise pastel renkler mükemmeldir çünkü çoğu mobilya ve dekorasyon parçasıyla birlikte çalışırlar.

 

Akademi Mimar / İbrahim YILMAZ/2020