Mutlak değerlerin geliştirdiği yaşam standartlarının içerisinde mevcut olan her şeyin değişime ve dönüşüme uğratıldığı noktadır tasarım. Kişisel tasarım çizgisinin oluşturulması ve bu çizgiyi kişiye göre istenilen ölçüde uzatabilmek gerekmektedir. Asıl kilit noktadadır, bir noktayı koymadığınız takdirde ilerisine gidemezsiniz ve bir çizgiye dönüşemezsiniz.İç Mimarlık-Dekorasyon-Tasarım kendi noktanızı belirli bir denge de tutup ilerletmeniz gereken bir olgudur çünkü. Ancak bu şekilde tercih edilirsiniz.

Yaşamın temel taşı özgürlüktür ,yalnızca özgür olabildiğinizde etki ve baskının dışında içsel üretime ulaşabilirsiniz. Bu size bir hayat görüşü ve kendinizi var edebilme fırsatı sunacaktır. Her kayıpta ve her zorlukta kendimize yaptığımız yatırımlar ancak işimize yansıyabilir. Çünkü hayat bir bütün ve mesleğiniz bu bütünün en temel yapı taşıdır. Ve siz kendinizi tasarlayamadığınız takdirde bir kimliğinizin olmadığı yerde herhangi bir şey olamazsınız. Emek verip kendi temelinizi oluşturup, tuğlalarınızı ördüğünüz de kısacası içinizde yaşayıp yaşatabildiğiniz de yaratabilirsiniz. Tecrübelerinizi ve duygularınızı ortaya rahat bir şekilde koyabildiğiniz an üretime başladığınız andır. Ancak bu şekilde bir tasarımcı olarak dokunabilirsiniz.

Amacımız anı devamlı yaşatabilmek ve bir yaşam enerjisine dönüştürmektir. Tasarım süreci, iç içe geçmiş bütün parçaların oluşturduğu derinliği ortaya koyar. Nasıl istenilen bir hayatı yaşamak bir karakter gerektiriyorsa tasarımcının da yaşatmak için karakteri dinamik tutması gerekir.

İbrahim Yılmaz  Tasarımcı / Mimar / İç Mimar

www.akademimimar.com

Akademi Mimar